Regulamin

Złożenie zamówienia w formie telefonicznej, pocztą tradycyjną, poprzez stronę www.szuwarek24.pl lub w inny dostępny sposób jest równoznaczne z akceptacją poniższych warunków.

  1. Warunkiem koniecznym dla złożenia zamówienia / rejestracji w e-sklepie jest prawidłowe wypełnienie formularza zamówienia i podanie prawdziwych danych osobowych oraz adresowych (w tym adresu e-mail oraz numeru telefonu). W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości, złożone zamówienia zostaną usunięte.
  2. Zakupów dokonywać mogą Klienci zarejestrowani jak i jednorazowi (bez konieczności rejestracji).
  3. Wszystkie zamówienia są potwierdzane automatycznie pocztą elektroniczną i otrzymują status „oczekujące”. Jeśli zamówienie nie zostanie potwierdzone mailem zwrotnym oznacza to, że nie zostało ono przesłane do e-sklepu/witryny. W tym przypadku prosimy o ponowne złożenie zamówienia bądź kontakt telefoniczny.
  4. Zastrzegamy sobie prawo do nie przyjęcia lub odrzucenia zamówienia w przypadku, gdy nie można nawiązać kontaktu z Klientem, jego adres e-mail jest błędny lub wystąpiły inne nieprawidłowości.
  5. Minimalna kwota zamówienia wynosi 50 zł.
  6. Zdjęcia oferowanych do sprzedaży roślin mogą różnić się od stanu rzeczywistego zależnego od fazy rozwoju poszczególnych gatunków i odmian.
  7. Dokładamy wszelkich starań, aby oferowane przez nas rośliny były najwyższej jakości i w najniższych cenach. W przypadku zmiany ceny w trakcie realizacji zamówienia, Klient otrzyma towar z ceną obowiązująca w momencie zawarcia umowy.
  8. Przyjęcie zamówienia nie jest równoznaczne z tym, że zamówienie zostanie w pełni zrealizowane. W przypadku braku jakiejś pozycji, klient zostanie o tym fakcie niezwłocznie poinformowany i otrzyma propozycję zamienników lub zmniejszenie ceny o koszt brakujących roślin lub też zamówione egzemplarze zostaną przesłane w późniejszym terminie.
  9. Towary przy których znajduje się cena 0,00 zł, są czasowo niedostępne w sprzedaży - informacje o dostępności udzielane są indywidualnie.
10. Zamówienie realizowane będzie w terminie 3-14 dni roboczych. W przypadku przedpłaty na konto czas realizacji będzie liczony od dnia wpływu pieniędzy na rachunek bankowy. W przypadku zmian w zamówieniu termin realizacji jest liczony od dnia ostatniej modyfikacji. W szczycie sezonu to jest okresie od 15 kwietnia do 15 czerwca mogą zdarzyć się opóźnienia w wysyłce towaru do 7 dni roboczych.
11. Rośliny wysyłane są bez ziemi i doniczek z odpowiednio zabezpieczonym systemem korzeniowym.
12. Wszelkie reklamacje proszę zgłaszać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
13. W przypadku uzasadnionych reklamacji, gdy realizacja żądań Klienta wiąże się z dostawą nowego towaru, wszystkie koszty dostawy ponosi sklep.
14. Dane osobowe klienta będą wykorzystywane wyłącznie w celu wykonania zamówienia i niezwłocznie usunięte po zakończeniu celów przetwarzania. Zgoda na przetwarzanie danych osobowych przez Klienta jest wyrażana dobrowolnie. Klient ma prawo w każdej chwili wycofania zgody na przetwarzanie jego danych osobowych, prawo żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo żądania od administratora sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych osobowych, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
15. W sprawach nie uregulowanych niniejszym Regulaminem stosuje się przepisy Kodeksu Cywilnego.